〜メンバーの戯言〜
<< 2023年1月 >>
S M T W T F S S M T W T F S S M T W T F S S M T W T F S S M T
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Podfirmda1986 - あれこれ - 2020年4月の記事

Reklama dla firm

by Podfirmda1986

Reklama na rynku lokalnym - bardziej skuteczna, a co ważniejsze, to reklama tańsza niż na rynku krajowym czy czy nawet reklama globalna. Oto 14 trików na to jak reklamować firmę lokalnie.

<h3>Każdy rynek lokalny jest inny</h3>Lokalne rynki mogą różnić się ilością ludzi, rejonem, warunkami klimatycznymi, stopniem majętności mieszkańców, ale też konkurencją, grup docelowych i ich potrzeb. Na przykład ogromne miasto oznacza dużą ilość potencjalnych nabywców ale też ogromne możliwości finansowe, ale także większą i silniejszą konkurencję. Trzeba więc dostosować swoje strategie marketingowe do specyfiki Twojego rynku.

<h3>Zanim zainwestujesz swoją pierwszą złotówkę na reklamę窶ヲ</h3>... To przecież banał lecz nie możesz o tym zapominać.

By z sukcesem działać na każdym rynku, musisz zaznaczyć swoją niszę, mieć super produkt lub usługę oraz zagwarantować wielką jakość i profesjonaln a obsługę klienta.
Bez tego środki wydane na reklamę nie przyniosą zadowalających efektów. Musimy być nastawieni na zdobywanie nowych kupców, którzy będą do nas wracać orazpolecać Twoje usługi znajomym. Jeśli chcesz jednorazową sprzedaż to jest to zmarnowany czas.

<h3>1. Dobre oznakowanie miejsca firmy</h3>Gdy posiadamy stacjonarny punkt sprzedażowy lubusługowy, powinieneś zmienić jego widoczność i pomóc potencjalnym klientom go odnaleść. Świetnie sprawdzą się szyldy i banery firmy, odpowiedni wystrój witryny. Aranżacja zależy oczywiście od rodzaju działalności, ale informowanie przechodni jaka działalność się tu znajduje i czym się zajmuje, jest bardzo ważne.

<h3>2.Reklama na dworze
</h3>Aby pokazać się oraz zapamiętać w głowie odbiorców Twojego miasta, trzeba wprowadzić niezawodne metody reklamy.
Mowa tu o różnego rodzaju banerach, billboardach, dzięki którym staniemy się widoczni.
Wielkie formaty i miejsca w centrum są jednak bardzo kosztowne oraz nie zawsze sprawdzą się. W tym wypadku najlepiej jest skorzystać ze wsparcia.Aplikacja PodajDalej.app to darmowa reklama dla firm.

<h3>3.Firmowe Samochody</h3>Gdy posiadamy firmowe pojazdy, które poruszają się po mieście, dużym błędem byłoby nie wykorzystanie ich potencjału reklamowego. Reklama na autach zwłaszcza dostawczych to idealna forma mobilnej reklamy.
Ułatwi na zapamiętanie naszej marki w pamięci dostawców, klientów i całego otoczenia.
Musisz nakleić na samochodzie logo firmy.

<h3>4. Ulotki</h3>Pomimo obiegowej opinii, ulotki nadal są skuteczne pod warunkiem wysłania ich do odpowiedniej niszy i często przynoszą wysoki zwrot z reklamy.
Jest to jedno z pierwszych narzędzi do promocji firm.
Warto je wykorzystać by poinformować ludzi o rozpoczęciu działalności firmy, jej ofercie i aktualnych promocjach.

<h3>5. Ogłoszenie na tablicach i słupach
</h3>Możemy spotkać ogłoszenia oraz reklamy naklejone na słupach, drzewach, płotach, tablice, przystanki czy klatkach schodowych.
Wydawać się to może dobrym oraz darmowym sposobem na reklamę. Ale niestety tak nie jest, gdyż zanielegalne rozwieszanie reklam w miejscach do tego nieprzeznaczonych grożą wysokie kary pieniężne.
Trzeba pamiętać by przed naklejeniem takiego ogłoszenia uzyskać na to zgodę właściciela czy od administratora obiektu.


<h3>6. Reklama w komunikacji
</h3>Ten sposób na lokalną reklamę, jest wykorzystanie do tego celu środków komunikacji miejskiej. Powinno się wykorzystać zarówno reklamę na zewnątrz tramwaju skierowaną do ludzi, jak również reklamę wewnętrzną przeznaczone dla pasażerów. Niewątpliwą zaletą tej formy reklamy jest możliwość wyboru konkretnej linii tramwajowej, pozwoli to na dotarcie do Klientów z konkretnego obszaru miasta.

<h3>7. Firmy partnerskie
</h3>Do reklamy naszego przedsiębiorstwa warto wykorzystać też z zaprzyjaźnione firmy. Danie ulotek w sklepach, niekoniecznie blisko powiązanych z naszą ofertą, np. poczekalniach salonów fryzjerskich, gabinetów stomatologicznych lub kosmetycznych, siłowniach czy serwis samochodowy Warszawa Okęcie, będzie niesamowita formą promocji. Przykładem takich miejsc są piekarnie, stacje benzynowe lub osiedlowe sklepy. Właściciel sklepu może zgodzić się umieścić Twoje ulotki promocyjne, w zamian za jednorazową opłatę lub poprosi nas o zamieszczenie jego ulotek w w naszym sklepie.
Warto skorzystać z takiej możliwości i polecać usługi innej firmy swoim klientom.

<h3>8. Skuteczna strona firmowa
</h3>Nie ma znaczenia czy Twoja firma jest na rynku globalnym czy lokalnym, strona internetowa Twojej firmy jest bramą do niesamowitego świata zewnętrznego.
Ludzie poszukują usług czy produktów właśnie przez www.
Gdy Klient nie znajdzie tam naszej firmy, raczej na pewno skorzystają z usług firmy konkurencyjnej. Strona www jest to pierwsze oraz niezbędne narzędzie promocji firmy.

<h3>9. Reklama Google
</h3>Aby szybko dotrzeć do ludzi z naszego punktu dzielnicowego czy miasta, warto uruchomić reklamę linków sponsorowanych AdWords.
Jest to skuteczny i bardzo efektywny kosztowo sposób na dotarcie do ogromnej liczby Klientów, zainteresowanych Twoimi usługamilubproduktami.
Adwords Google pozwala na konkretne określanie zasięgu wyświetlania reklamy, możesz dać konkretną godzinę i czas emisji.
Warunkiem jest jednak posiadanie firmowej strony.

<h3>10. Reklama na FB
</h3>Aby umilić widoczność Twojej firmy oraz nawiązać dialog z grupą docelową, musisz pojawić się w mediach społecznościowych, głównie na FB.
Istotne aby uzupełnić wszystkie dane, adres firmy oraz adres do strony www.
Trzeba wykorzystać ten kanał do dzielenia się informacjami z branży, nowościami i promocjami.
Konieczne jest stałe monitorowanie sytuacji na Twoim fanpage窶冰 i szybkie reagowanie na komentarze oraz wiadomości internautów. Bez tego, możemy osiągnąć skutek przeciwny do zamierzonego.

<h3>11. Bazy firm iserwisy ogłoszeniowe
</h3>Promocja - lokalnej firmy warto wykorzystać internetowe bazy firm,
serwisy ogłoszeniowenp. http://www.zahacz.pl.
Większa ilość portali ogłoszeniowych jest darmowa co pozwala zamieścić ogłoszenia o firmie, dane adresowe, link do strony i fanpage窶兮.

<h3>12. Portale biznesowe
</h3>W sieci internet istnieje dużo serwisów biznesowych, gdzie możesz za darmo oferować nasze usługi np. Oferia.pl, Zahacz.pl Oferteo.pl, Favore.pl, itp. Możemy również zobaczyć aktualne zlecenia i brać udział w licytacjach.
Lecz w większości przypadków, na takich serwisach zlecenie otrzymuje ten, kto zaoferuje najniższą cenę.
Jakość usług nie jest priorytetem dla zamawiających.

<h3>13.Reklama w aplikacji podaj dalej
</h3>
Aplikacja PodajDalej.app
to nowy sposób dotarcia do Klienta. Aplikacja PodajDalej.app powstała w styczniu 2020 roku.
Rejestracja w aplikacji PodajDalej.app jest darmowe, a co istotne jeśli będziesz polecać aplikację Podaj Dalej swoim Klientom możesz zarobić - choćby by opłacić czynsz lub przeznaczając uzbierane środki z aplikacji PodajDalej na reklamę w aplikacji PodajDalej. Aplikacja PodajDalej.app to wspaniały sposób na dotarcie do Klienta, gdyż ustanawiasz obszar na mapie gdzie rusza kampania marketingowa, mało tego masz wgląd i widzisz na mapie ilu w danym obszarze jest użytkowników i płacisz wyłącznie w momencie przeczytania reklamy przez Klienta.
Jest todarmowa reklama dla firm- więcej informacji dowiesz się pod adresem: https://zahacz.pl/darmowa-reklama-dla-firm

<h3>14. Reklamy i ogłoszenia w gazecie
</h3>Ogłoszenie w gazecie ta reklama ciągle jest dość skuteczna, a koszty ogłoszeń i reklam w gazecie są stosunkowo niewielkie.
Umożliwia za to by dotrzeć do pokaźnej liczby Klientów.
By skuteczność tej formy reklamy była zadowalająca, trzeba ją często powielać. Jednorazowe zamieszczenie reklamy nie przyniesie spektakularnych efektów.
Wyjątkiem są jednak inserty - ulotki które dołącza się do gazet. Emisja jednorazowa odpowiednio przygotowanych ulotek informujących o promocji przynosi bardzo dobre efekty.

<h3>15. Reklama w radiu
</h3>Super pomysłem na reklamę lokalnego biznesu to też reklama w miejscowych stacjach radiowych.
Jest to wspaniały pomysł na dotarcie do ogromnej liczby odbiorców, zwłaszcza w godzinach szczytu.
Niestety, podobnie jak w przypadku reklamy prasowej, by promocja była skuteczna, konieczna jest wielokrotna emisja reklamy.RSS

Ringworld
RingBlog v3.10g