〜メンバーの戯言〜
<< 2023年2月 >>
W T F S S M T W T F S S M T W T F S S M T W T F S S M T
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Podajrekfirの記事

Jak pozyskać Klientów?

by Podajrekfir

Reklama na rynku lokalnym - bez wątpienia bardziej lepsza reklama, a co najważniejsze, to reklama tańsza niż reklama w polsce czy czy nawet reklama globalna. Poznaj 14 sposobów na to jak zareklamować firmę lokalnie.

<h3>Każdy lokalny rynek jest inny</h3>Lokalne rynki mogą się różnić liczbą ludzi, rejonem, warunkami klimatycznymi, stopniem majętności mieszkańców, ale też rodzajem konkurencji, grup docelowych jak również ich potrzebą. Na przykład duże miasto oznacza dużą ilość kluczowych klientów i duże możliwości finansowe, ale też większą i silniejszą konkurencję. Kluczowe jest więc dostosować swoje strategie reklamowe do specyfiki danego rynku.

<h3>Zanim zainwestujesz pierwszą złotówkę na reklamę窶ヲ</h3>... To oczywiście banał ale nie można o tym zapominać.

By skutecznie działać na jakimkolwiek rynku, musisz określić swoją niszę, mieć niezawodny produkt lub usługę i zagwarantować wielką jakość oraz miłą obsługę klienta.
Bez tego żadne środki przeznaczone na reklamę nie przyniosą zadowalających efektów. Musisz być nastawiony na zdobywanie stałych klientów, którzy będą do Ciebie wracać ipolecać nasze usługi znajomym. Nastawienie się na jednorazową sprzedaż to strata czasu.

<h3>1. Odpowiednie oznakowanie miejsca firmy</h3>Gdy posiadamy punkt stacjonarny sprzedażowy lubusługowy, powinieneś zmienić jego widoczność oraz ułatwić potencjalnym klientom go odnaleść. Super sprawdzą się tutaj szyldy jak również banery z logo Twojej firmy, dobry wystrój witryny. Wygląd zależy oczywiście od rodzaju firmy, lecz poinformowanie przechodzących ludzi jaka działalność się tu znajduje oraz czym się zajmuje, jest kluczowe.

<h3>2.Reklama na zewnątrz
</h3>By zaistnieć i utrwalić się w świadomości Klientów danego miasta, warto korzystać sprawdzone metody.
Mowa tu o wszelkiego rodzaju banerach, billboardach, dzięki którym staniesz się widoczni.
Wielkie formaty czy miejsca w centrum są jednak bardzo kosztowne i nie zawsze sprawdzą się. W tym wypadku najlepiej jest skorzystać ze wsparcia.Aplikacja PodajDalej.app to darmowa reklama dla firm.

<h3>3.Auta firmowe</h3>Gdy posiadamy samochody formowe, które poruszają się po mieście, dużym błędem jest nie wykorzystanie ich potencjału reklamowego. Oklejenie samochodów zwłaszcza dostawczych to wspaniała forma mobilnej reklamy.
Ułatwi na zapamiętanie Twojej firmy w pamięci dostawców, klientów i całego otoczenia.
Musisz zamieścić na samochodzie reklamę firmy.

<h3>4. Ulotki</h3>Wbrew obiegowej opinii, ulotki nadal są skuteczne pod warunkiem dostarczenia ich do odpowiedniej niszy i często przynoszą wysoki zwrot z inwestycji.
To jedno z podstawowych narzędzi promocji firm.
Warto wykorzystać je do poinformowania Klientów o rozpoczęciu firmy, jej ofercie i aktualnych promocjach.

<h3>5. Ogłoszenie na tablicach i słupach
</h3>Możemy spotkać ogłoszenia oraz reklamy zamieszczone na słup, drzewo, płot, tablice, przystankach i klatkach schodowych.
Wydawać się to może dobrym i darmowym sposobem na reklamę. Ale niestety tak nie jest, gdyż zanielegalne rozwieszanie reklam w miejscach nieprzeznaczonych do tego grożą wysokie kary pieniężne.
Musisz pamiętać by przed zamieszczeniem takiego ogłoszenia dostać na to zgodę od właściciela czy od administratora obiektu.


<h3>6. Reklama w komunikacji miejskiej
</h3>W ten sposób na reklamę firmy jest wykorzystanie do tego celu środków komunikacji miejskiej. Powinno się wykorzystać zarówno reklamę na zewnątrz autobusu przeznaczone do ludzi, ale też reklamę wewnętrzną skierowane dla pasażerów. Niewątpliwą zaletą tej formy reklamy jest możliwość wyboru konkretnej linii autobusowej, pozwoli to na dotarcie do odbiorców z konkretnej dzielnicy.

<h3>7. Zaprzyjaźnione firmy
</h3>Do lokalnej promocji naszego biznesu trzeba skorzystać też z zaprzyjaźnione firmy. Umieszczenie ulotek w innych punktach usługowych, ale nie powiązanych z Twoją branżą, np. poczekalniach salonów fryzjerskich, u dentysty lub salonach urody, spa i serwis samochodowy Warszawa Okęcie, to świetną formą promocji. Przykładem miejsc są piekarnie, stacje benzynowe lub osiedlowe sklepy. Właściciel obiektu może zgodzić się przyjąć Twoje ulotki promocyjne, w zamian za jednorazową opłatę lub poprosi nas o umieszczenie jego ulotek w w naszym sklepie.
Warto skorzystać z tej możliwości i polecać usługi innej firmy Twoim klientom.

<h3>8. Skuteczna strona firmowa
</h3>Nie ma znaczenia czy nasza firma działa na rynku lokalnym czy globalnym, firmowa strona internetowa jest bramą do tajemniczego świata zewnętrznego.
Ludzie poszukują produktów oraz usług przez sieć internetową.
Gdy klienci nie znajdą Twojej firmy, najprawdopodobniej skorzysta z usługi konkurencji. Strona www jest to pierwsze oraz bardzo ważne narzędzie promocji każdej firmy.

<h3>9. Reklama Google
</h3>By szybko dotrzeć do klientów z Twojego punktu dzielnicowego czy miasta, powinno się uruchomić reklamę linków sponsorowanych Google AdWords.
To wspaniały i wielce efektywny kosztowo sposób by dotrzeć do wielkiej liczby Klientów, zainteresowanych Twoimi produktamilubusługami.
Google AdWords pozwala na konkretne określanie zasięgu emitowanej reklamy, można dać konkretną godzinę oraz czas emisji reklamy.
Warunkiem jest posiadanie firmowej strony internetowej.

<h3>10. Reklama na FaceBooku
</h3>By umilić wizerunek firmy i nawiązać rozmowę z grupą docelową, musisz pojawić się w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Facebooku.
Ważne aby uzupełnić wszystkie dane, adres gdzie znajduje się firma oraz adres do Twojej strony www.
Warto z tego kanału do dzielenia się informacjami z branży, nowościami a także promocjami.
Konieczne jest monitorowanie sytuacji na Twoim fanpage窶冰 i szybkie odpowiadanie na wiadomości oraz komentarze internautów. Bez tego, możemy osiągnąć skutek przeciwny do zamierzonego.

<h3>11. serwis ogłoszeniowyi baza firm
</h3>Do promocji lokalnej firmy trzeba korzystać internetowe bazy firm,serwisy ogłoszeniowenp. http://zahacz.pl.
Większość z nich jest darmowa i pozwala zamieścić informacje o firmie, dane adresowe, a często również odnośnik do strony internetowej i fanpage窶兮.

<h3>12. Portale ze zleceniami
</h3>W sieci zobaczysz masę portali biznesowych, gdzie możesz bezpłatnie oferować swoje usługi np. Oferia.pl, Zahacz.pl Oferteo.pl, Favore.pl, itp. Możemy też przeglądać zlecenia oraz brać udział w licytacjach.
Ale w większości przypadków, w takich serwisach zlecenie otrzymuje ten, kto zaoferuje najniższą cenę.
Jakość usług zdaje się nie być priorytetem dla zamawiających.

<h3>13.Reklama w aplikacji podajdalej.app
</h3>
Aplikacja PodajDalej.app
jest to nowy sposób dotarcia do Klienta. Aplikacja PodajDalej.app powstała na początku roku 2020.
Rejestracja w aplikacji PodajDalej.app jest darmowa, a co najważniejsze polecając aplikację Podaj Dalej w swoim punkcie usługowym możesz dodatkowo zarabiać - choćby by opłacić czynsz lub przeznaczając uzbierane środki z aplikacji na reklamę w aplikacji PodajDalej. Aplikacja PodajDalej jest niesamowitym sposobem na dotarcie do Klienta, ponieważ ustawiasz zasięg na mapie gdzie ma ruszyć kampania marketingowa, dodatkowo masz wgląd i widzisz na mapie ilu w danym obiekcie jest użytkowników i płacisz tylko w momencie przeczytania reklamy przez Klienta.
Todarmowa reklama dla firm- więcej informacji dowiesz się pod adresem: https://zahacz.pl/darmowa-reklama-dla-firm

<h3>14. Ogłoszenia i reklamy w gazecie lokalnej
</h3>Ogłoszenie w gazecie - reklama ciągle jest dość skuteczna, a ceny ogłoszeń oraz reklam w lokalnej prasie są niewielkie.
Pomaga to na dotarcie do ogromnej liczby potencjalnych klientów.
Aby skuteczność tej formy reklamy była imponująca, trzeba ją często powtarzanie. Jednorazowe zamieszczenie reklamy nie przyniesie spektakularnych efektów.
Wyjątkiem są tylko inserty - to ulotki które dołącza się do gazety. Jednorazowa emisja odpowiednio zrobionych ulotek informujących na przykład o czasowej promocji przynosi niesamowite efekty.

<h3>15. Reklama radiowa
</h3>Super pomysłem na reklamę lokalnego biznesu jest też reklama w miejscowych stacjach radiowych.
To wspaniały pomysł na dotarcie do ogromnej liczby Klientów, zwłaszcza w godzinach szczytu.
Lecz, podobnie jak w przypadku reklamy prasowej, by promocja była skuteczna, konieczna jest wielokrotna emisja reklamy.RSS

Ringworld
RingBlog v3.10g