〜メンバーの戯言〜
<< 2023年2月 >>
W T F S S M T W T F S S M T W T F S S M T W T F S S M T
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
AniaSklep17-ikの記事

Alternatywa dla Allegro

by AniaSklep17-ik

Teraz Allegro Lokalnie to strata pieniędzyi czasu. Sprzedałam rzeczy i przywalili aż~30zł od sprzedanego towaru, za czasów Portalu Allegro prowizja od sprzedania było to 10 zł. Mało tego na Allegro lokalnie nie można wnioskować o zwrot prowizji w przypadku gdy na przykład kupujący zrezygnuje z zakupu.
Czyli np. pracownicy Allegro mogą specjalnie kupować u nas i odstąpić od zakupu - prowizję musimy zapłacić.

Z tego właśnie względu każdemu polecałam uciekać od Allegro i przechodzić na OLX.pl

Jednak i OLX się popsuło wprowadzając opłaty za wystawianie ogłoszeń.
Dzięki Allegro Lokalnie mieli większy ruch na portalu. Wprowadzając opłatę jedynie zniechęcili do siebie sprzedawców, którzy tak jak ja szukają alternatywy dla Allegro i alternatywy dla OLX.

Przeszukałam w Googlach masę portali wybrałam zahacz.pl gdyż jest darmowy i nie ma przymusu zakładania konta (choć w końcu i tak zarejestrowałam się dla własnej wygody).
Bardzo mi się podoba, że na zahacz.pl ciekawe oferty są dodatkowo bezpłatnie reklamowane w mediach społecznościowych.
Jedyny dobrowolny koszt to weryfikacja konta która kosztuje 5 zł i jest bezzwrotna ale ja się nie weryfikowałam bo jest to mi niepotrzebne bo i tak jedynie odbiór osobisty oferuję.

Tak jak polecałam kiedyś OLX.pl tak teraz polecam zahacz.pl - uważam że to bardzo dobry portal dla sprzedawców i nie tylko.

Minusem portalu zahacz.pl jest długi czas oczekiwania na odpowiedź, zdarzało się, że nawet trzeba było czekać 2 dni oraz brak informacji dotyczącej weryfikacji konta i promowania za darmo naszych ogłoszeń.
Zobaczyłam u innego sprzedawcy, że konto ma zweryfikowane i dopiero po kontakcie dowiedziałam się o konieczności opłaty 5zł.
Na dawnym Allegro weryfikacja tam kosztowała chyba 1zł. To o 4 zł więcej, ale w teraźniejszych czasach i kosztach czy to na Allegro czy OLX to jednorazowy wydatek 5zł na zahacz.pl za zweryfikowanie| konta się opłaca.

Dla mnie zahacz.pl powinien się jeszcze rozwinąć, ale wielki PLUS za umożliwienie darmowego wstawianie ogłoszeń oraz sprzedaży bez prowizji.

Podsumowując. Na rok 2020 zahacz.pl to alternatywa dla Allegro i OLX.plRSS

Ringworld
RingBlog v3.10g