〜メンバーの戯言〜
<< 2023年2月 >>
W T F S S M T W T F S S M T W T F S S M T W T F S S M T
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
CafeHostelWrocの記事

zwiedzanie wrocławia tramwajem

by CafeHostelWroc

Rynek we Wrocławiu to w największym stopniu popularne lokalizacja turystyczny. Miejsce, dokąd wiecznie coś się dzieje i gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Wrocławski Rynek to dodatkowo lokalizacja największych jarmarków, imprez sylwestrowych, ekskluzywnych restauracji zaś głównych zaś modnych pubów.

Pierwszym tudzież najważniejszym zabytkiem, jaki obowiązkowo wypada zobaczyć, jest ukończony zgodnie spośród zasadami późnogotyckiej architektury Stary Ratusz.

W piwnicach Ratusza po dzień dzisiejszy dzień znajduje się piwiarnia, która nosi nazwę Piwnica Świdnicka. Jest najstarszą restauracją w Europie! Tutaj gościli królowie, wybitni wojskowi, poeci, malarze oraz naukowcy. Między innymi odwiedzali ją Chopin, Słowacki, Wybicki azaliż Goethe. To lokalizacja jest zdecydowanie warte tego, żeby je odwiedzić. Jak głosi wpis w jednej z sal "Kto nie był w Piwnicy Świdnickiej, ten nie był we Wrocławiu".

Drugą w największym stopniu widoczną rzeczą a równocześnie ulubionym miejscem aż do robienia zdjęć na Rynku jest słynna fontanna. Ta piękna fontanna była zaprojektowana z wykorzystaniem profesora Alojzego Gryta zaś powstała w 1996 roku. Są to prosto ustawione szklane płyty, oblewane strugami wody a podświetlane od dołu. N

Fontanna została ważnym symbolem Wrocławia a aż do dnia dzisiejszego możemy zachwycać się jej pięknym widokiem, jaki nienagannie wpisuje się w obraz malowniczych kamienic.RSS

Ringworld
RingBlog v3.10g